Historia wydawnictwa

Magazyn „Supełek” powstał w Łodzi w grudniu 1990 roku. Jego pomysłodawcą i założycielem był red. Marek Frydrysiak, którego dzieło kontynuuje dziś syn Adam.

Pierwszy numer (na zdjęciu) zawierał tylko 8 stron krzyżówek i zagadek, był mało kolorowy i - co ciekawe - nie był zszyty ani nawet rozcięty! Czynność tę każdy Czytelnik musiał wykonać we własnym zakresie. Początkowo nakład „Supełka” wynosił 60 000 egz. i stopniowo wzrastał, aby w 1994 roku osiągnąć aż 300 000 egz. Jednocześnie otwierane były kolejne tytuły, takie jak „Supełek z Pętelką”, „Mały Supełek”, „Krzyżówki z Supełkiem”, „Zgaduj Zgadula” i inne. Przez lata „Supełek” i pozostałe tytuły rozwijały się i zmieniały. Ostatecznie wszystkie te, które do dziś ukazują się w sprzedaży, są w pełni kolorowe, znacznie obszerniejsze od początkowych numerów, wydawane w coraz ładniejszej szacie graficznej i wzbogacone barwnymi, wesołymi ilustracjami.

Obecnie ukazuje się sześć supełkowych czasopism:

Supełek
Supełek z Pętelką
Supełkowe Łamigłówki
Supełek krzyżówki
Supełek dla najmłodszych
Supełek Panoramy

Czasopisma kolportowane są na całą Polskę przez sieć profesjonalnych firm kolporterskich: Ruch, Kolporter, Garmond-Press, Lagardere Travel Retail i Pol Perfect. Pytajcie o nie w kioskach i salonikach prasowych takich marek jak Empik, Relay, salonikach Kolporter, Top-Press, kioskach i salonikach Ruch, Garmond, Inmedio, w Urzędach Pocztowych oraz innych punktach sprzedaży prasy.